7 powodów, dlaczego kobietom nie udają się związki

Związki to tzw. temat rzeka. Relacje międzyludzkie zależą w dużej mierze od konkretnych charakterów. Możemy jednak wyróżnić kilka punktów wspólnych, dotyczących na przykład szans na ich powodzenie. Oto popularne przyczyny, które skazują związki na niepowodzenie.

Zbyt duża pewność

Stwierdzenie ,,to na pewno ten jedyny” jest bardzo złudne. Pierwsze wrażenie potrafi stworzyć sztuczny profil drugiej osoby. Nie warto zatem zagłębiać się w dalsze etapy związku (tzw. planowanie). Drugą osobę poznaje się w trakcie, dopiero po jakimś czasie trwania relacji. Nastawianie się na sukces przed dokładnym sprawdzeniem partnera, prowadzi do sporego zawodu.

Stwarzanie pozorów

Przed nowo poznaną osobą chcemy się zaprezentować jak najlepiej. Jeżeli dodatkowo się nam podoba, stwarzamy pozory ,,perfekcyjności”. Prędzej czy później nasze wady wyjdą jednak na światło dzienne. Duża część związków kończy się po tzw. ,,cudownym okresie”, gdy zakochani poznają swoje pierwsze natręctwa.

Nachalność

Jeżeli ktoś nas intryguje, pragniemy go koniecznie poznać. Nie warto jednak dążyć do bardzo szybkiej relacji. W oczach drugiej osoby, będziemy wtedy natarczywi. Nie ma niczego gorszego od wizerunku wścibskiej, nachalnej towarzyszki serca. Prędzej czy później nadmierna kontrola kończy się źle.

Dziecinność

Niewinność to cecha, którą mężczyźni uwielbiają. Bardzo łatwo możemy jednak przejść od jednej skrajności w inną. Osoba udająca, która ma tendencje do dziecinnych zachowań szybko zirytuje. Samo udawanie nie jest pożądane w związku. Nienaturalne zachowania odpychają zwłaszcza, gdy mają miejsce w przestrzeniach publicznych.

Stwarzanie niedostępnej

Chwyt znany z filmów, gdzie ukazuje prawdziwe zainteresowanie płci przeciwnej. W prawdziwym życiu spotykany ze zbytnią przesadnością. Niedostępność może być początkiem intrygującej relacji. O wiele częściej jednak, kobieta zostanie uznana za mało atrakcyjną, nie wiedzącą ,,czego właściwie chce”. Mężczyźni mają spore problemy z rozpoznawaniem subtelnych gestów.

Wcześniejsze wspomnienia

Często nasze zachowanie determinują przeżycia. Jeżeli widzimy element wspólny relacji, szybko zakładamy jej dalszy scenariusz. Lęk przed kolejną porażką jest przyczyną wielu nieudanych związków. Co ciekawe, tyczy się to nie tylko kobiet. Mężczyźni również podążają w tym aspekcie pewnymi utartymi schematami.

Zbyt duże oczekiwania

To pojęcie również kojarzone od wieków, ale w woli przypomnienia – idealny człowiek nie istnieje. Warto zatem zweryfikować nasze oczekiwania. Okazuje się, że często są one absurdalne lub też skutecznie ograniczają liczbę wyborów do niemal zera. Związek to pewnego typu sztuka kompromisów. Należy tu przede wszystkim poznać oraz zaakceptować charakter drugiej osoby. W innym wypadku, prędzej lub później spotka nas rozczarowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 − 4 =

Przewiń do góry